Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Kaya’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Kaya’dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı
27 views
19 Mayıs 2021 - 11:51

Osmaniye  Ak Parti Milletvekili   İsmail  Kaya “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor  Bayramı” münasebetiyle mesaj yayınladı. Milletvekili   Kaya   mesajında “Bugün, Cumhuriyetimizin banisi   Gazi  Mustafa  Kemal’in Kurtuluş   Savaşımızı başlatmak üzere  Samsun’a çıkışının  yıldönümünü   kutluyoruz.

19 Mayıs, esareti  kabul etmeyen, özgürlük, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme, haksızlığa ve zalime asla boyun  eğmeyen   Aziz  Milletimizin   yokluk  içeresinde  varlık    mücadelesini   başlattığı  ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919’da   Samsun’da yakılan   istiklal meşalesi   ve   mücadelenin   adımı Amasya, Sivas ve Erzurum’dan  g eçerek   elden ele,  dilden dile tüm vatan sathına  yayılmıştır.

Türkiye  Cumhuriyeti’nin kuruluş, Aziz Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs günü, milletimiz için iftihar ve gurur kaynağı, geleceğimizin teminatı gençlerimiz için ise örnek vesilesidir. Tarihimize yön veren önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması bu açıdan Milletimiz nezdinde son derece önemli ve anlamlıdır.

Türk Milletinin  geleceğimizin teminatı  olarak gördüğümüz gençlerimizin 19 Mayıs  ruhunu anlamalarına, özümsemelerine ve bu ruh ile yaşayıp, sahip çıkmalarına büyük önem veriyoruz. Özgüveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli, geçmişine sahip çıkan, teknolojiyi takip edip kendisini geliştiren genç nesiller yetiştirmek için yoğun çaba sarf ediyoruz.

Gençlerimizin önünü açmak, fırsat eşitliği sağlamak ,  onları hayata ve geleceğe daha iyi hazırlamak için bugüne kadar birçok reformu hükümetimiz  hayata geçirdi. 16 Nisan Halk oylamasında kabul edilen ve seçilme yaşını 18’e indiren değişiklik  geleceğimizin teminatı, ülkemizi gelecekte emanet edeceğimiz gençlerimize verdiğimiz önem ve onlara duyduğumuz güvenin en açık göstergesidir. Bu tarihten itibaren gençler hem siyasette hem de devlet yönetiminde daha çok temsil edilecekler, daha çok söz sahibi olma şansına sahip olacaklardır.

Gençlerimiz 19 Mayıs’ın içerdiği derin anlam ve  manayı en doğru şekilde idrak edip, ecdadımızın emaneti olan şehitlerimizin canı ile alınmış bu Aziz Vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değer, ilke ve hasletlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına inancım tamdır. Teröre, şiddete ve kör ideolojilere asla prim vermeyen bilgili , nitelikli, milli şuur ve karakter sahibi gençlerimizin, sözün ve düşüncenin gücüne inanarak, okumaya, araştırmaya, sorgulamaya devam edeceklerinden de eminim.

Devlet olarak, tüm imkânlarımızla gençlerimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da devamlı yanlarında olacağız.  Bu vesile ile  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı  rahmetle yad ediyor, gençlerimizi ve Aziz Milletimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum….

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.