Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇİFTÇİLERE UYARI

İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇİFTÇİLERE UYARI
22 views
04 Mayıs 2021 - 12:59

Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi Sokağa Çıkma Yasağında Çifcilerin mağdur olmaması için Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; Bildiğiniz üzere Covid 19 Pandemi süreci kapsamında salgının kontrol altına alınması amacıyla tam kapanma süreci başladı. Maalesef ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Emin olun ki çalışanlarımızla birlikte sürecin başından sonuna kadar siz değerli üreticilerin her zaman yanında olacağız.

Elbette tam kapanma sürecinde de olsa yaşam için elzem olan gıda ihtiyacını karşılamak için üretime devam edeceğiz. Bu nedenle Gıda, Tarım, Hayvancılık, Arıcılık ile ilgili üretim yapan tüm üreticilerimiz sokağa çıkma yasağından muaf gruplar içindedir. Aslında önceki süreçlerde geçerli olan kurallar şu an içinde geçerli olacaktır.

Yani muaf olan çiftçilerimiz yanlarında; çks belgesi (çiftçi kayıt sistemi belgesi)hbs belgesi( hayvan kayıt belgesi)aks belgesi ( arıcılık belgesi) bulundurmaları kaydıyla çalışmaya devam edebileceklerdir.

Ayrıca çalıştıracakları işçiler belirlenen güzergah üzerinde bulunmak ve ilçe müdürlüğümüze bilgi verip imzalatmak şartıyla beraber seyahat edebilirler.Bu konuda İlçe Müdürlüğü olarak her türlü kolaylığı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ama maalesef bu durumu kötü niyetli kullananlara karşıda dikkatli olmamız gerekir. Buradan siz değerli üreticilerimizin mağdur olmaması için art niyetli kişilere karşı kolluk kuvvetlerince denetim ve yaptırımlarında artacağının bilgisini vermek isterim.Başta kendimizin, sevdiklerimizin ve toplumun sağlığı için herkesi duyarlı olmaya, maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Lütfen mecbur olmadıkça dışarı çıkmayalım. #evdekalDüziçi

Fevzi Soner ÇERÇİ

Ziraat Yüksek Mühendisi

İlçe Tarım ve Orman Müdürü

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.