Vali Dr. Erdinç Yılmaz: "Gazilerimiz, Kahramanlarımızın Yaşayan Abideleridir"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Dr. Erdinç Yılmaz: "Gazilerimiz, Kahramanlarımızın Yaşayan Abideleridir"
Abone ol

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla önemli bir açıklama yaptı. Vali Yılmaz, bu özel gün vesilesiyle gazileri ve şehitleri anarak Türk milletinin vatanseverlik ve kahramanlık ruhunu vurguladı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz'ın açıklamaları şu şekilde:  "Cumhuriyetimizin 100. Yılında topraklarımızda bağımsız ve güçlü bir şekilde yaşıyorsak, bunu saygının en yücesini hak eden, hayatları pahasına vatanımıza can suyu olan aziz şehitlerimize ve Türk Milletinin medarıiftiharı, kahraman gazilerimize borçluyuz.

Şanlı gazilerimize devletimizin verdiği önemin ifadesi olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşallik” rütbesi ve “Gazilik” ünvanı verilmiştir. Bu anlamlı günü, “Gaziler Günü” olarak kutlamanın onurunu yaşıyoruz.

Devletimizin her karış toprağında; vatanımızı, ay yıldızımızın nefesi olan şanlı bayrağımızı ve kutsal değerlerimizi korumak ve savunmak için en zor koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Bizlere düşen görevse; Türkiye Yüzyılında, vatan bildiğimiz bu toprakları korumak milli birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden Şanlı Al Bayrağı’mıza sahip çıkmak ve ülkemizi en yükseklere taşıyacak emin adımlarla ilerleyerek; yüreği bayrak aşkıyla çarpan, fikri hür, vicdanı hür, ilim ve irfan sahibi çalışkan nesiller yetiştirmektir.

Bu vesileyle gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının Türk Milletine tevdi edilmiş en kıymetli emanetler olduğu inancıyla, Devletimizin tüm kurum-kuruluşları ve imkânlarının yanlarında olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Sözlerime son verirken Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere canlarını ve kanlarını feda eden Kahraman Mehmetçiğimizi, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete göç eden Gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyor, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyorum."

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 12’nci Komando Tugayı'na Nezaket Ziyareti GerçekleştirdiÖnceki Haber

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 12’nci Komando T...

Erzin Yesilkent Spor'dan Kaymakam Onur Ozaydın'a Anlamlı ZiyaretSonraki Haber

Erzin Yesilkent Spor'dan Kaymakam Onur O...

Yorum Yazın