Düziçi'nde motosiklet kazaları arttı, koruyucu ekipman kullanımı önem kazandı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Düziçi'nde motosiklet kazaları arttı, koruyucu ekipman kullanımı önem kazandı
Abone ol

Düziçi İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kara, motosiklet kazalarının önlenmesi için koruyucu ekipman kullanımına yönelik çalışmalar başlattı.

Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde 2023 yılı içerisinde meydana gelen 210 yaralanmalı trafik kazasında 320 kişi yaralandı. Bu kazaların 165'i motosiklet türü araçlarda meydana geldi. Motosiklet türü araçlarla meydana gelen kazalarda ciddi yaralanma riski oluşmakta, özellikle koruyucu ekipman kullanımının sürücü ve yolcular hayati tehlikeleri atlatmasını sağladığı belirtildi.

Düziçi İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kara, motosiklet kazalarını önlemek amacıyla motosiklet sürücüleri ve yolcularına yönelik çalışmalar başlattı. Bu kapsamda, motosiklet sürücülerine ve yolcularına kask ve koruyucu ekipmanın önemi konusunda el broşürleri dağıtıldı. Ayrıca, motosiklet denetimleri sırasında kask ve koruyucu gözlük takmaları, yansıtıcı kayış takmaları konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Kara, motosiklet kazalarının önlenmesi için motosiklet sürücülerinin ve yolcularının koruyucu ekipman kullanmaya özen göstermeleri gerektiğini söyledi. Kara, "Motosikletler, diğer araçlara göre daha kolay devrilip sürücü ve yolcuların yaralanmasına yol açabiliyor. Bu nedenle motosiklet kullanırken kask, koruyucu gözlük, eldiven, ceket, pantolon ve bot gibi koruyucu ekipmanların mutlaka kullanılması gerekiyor" dedi.

Kara, motosiklet sürücülerinin trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları gerektiğini de belirterek, "Motosiklet sürücüleri, trafikte diğer sürücüleri rahatsız edecek şekilde sürmemeli, hız sınırlarını aşmamalı ve hatalı sollama yapmamalıdır. Ayrıca, motosikletlerini periyodik olarak bakıma götürerek güvenli bir şekilde kullanmaları sağlanmalıdır" diye konuştu.

Mustafa Kara, 2022 yılı Ağustos ayında Düziçi İlçe Emniyet Müdürü olarak atandı. Kara, daha önce Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğünde çeşitli görevlerde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜNCELLEME Mersin’de depremzedeleri ”kiralık ev” vaadiyle dolandırdıkları öne sürülen 10 zanlı yakalandıÖnceki Haber

GÜNCELLEME Mersin’de depremzedeleri ”ki...

Osmaniye’de evlerinde 4 ruhsatsız tabanca bulunan 2 zanlı tutuklandıSonraki Haber

Osmaniye’de evlerinde 4 ruhsatsız tabanc...

Yorum Yazın