BURADA BU SINIRDA SU VAR , BİR EV SONRASINDA SU YOK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Abone ol
CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya, Düziçi ilçesinde yaşanan su sorununu yakından inceleyerek depremzedelerin sesini dinledi. 

Ziyaret sırasında yan yana olan evlerden birinde su akarken diğerinde su olmamasının şaşırtıcı olduğunu ifade eden Kaya, "Burada yaşayan insanlar susuz. Yaklaşık 45 gündür suya erişimimiz yok diyorlar. Bir evde su varken bir ev sonrasında su yok. Bu insanlar temel bir hakkı olan suya erişim konusunda mağdur ediliyorlar. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor" dedi.


Düziçi ilçesi Gümüş köyü Abacılar Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlar da su sorununun büyük bir zorluk yarattığını ve uzun süredir çözüme kavuşturulamadığını dile getirdi. Evlerin bir kısmında su olmamasının belediye ve köy arasındaki koordinasyon eksikliğinden kaynaklandığını belirten vatandaşlar, su taşımanın zorluğunu ve yaşadıkları mağduriyeti anlattı.
CHP Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban ise belediye başkanının ilgisizliğinin sorunun temel nedeni olduğunu ifade ederek, vatandaşların yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştıklarını ve sorunun çözülmesi için çaba sarf ettiklerini söyledi.


Su problemi yaşayan bir vatandaş "Bu tarafı belediye  bu tarafı köy.Yukarıdan gelen su burada belediyenin buraya kadar geliyor.45 gündür böyle bu. Arka tarafta DSİ'nin kuyusu var.30 yıldan beri çalışmayan bir kuyu.'Bugün yaparız yarın yaparız,bugün aktarırız yarın aktarırız' böyle bizi oyalıyorlar.Bizim ne yapmamız gerekir halk olaraktan? Burası 140 hane bir mahalle." Dedi.Başka bir vatandaş " Güzelce anlatıyoruz terbiyemizle.Bizim sizinle işimiz yok kardeşim.İçme suyumuz Yarpuz'dan geliyordu kökü kurudu.Bizim su ihtiyacımız var.Biz sefillikle su taşıyoruz.Benim 10 tane ineğim var.Deprem mağduruyuz.Çadırda kalıyoruz.Teneke ile su taşıyoruz.Pis pis kokuyoruz ter,  her taraf ter." Dedi.


CHP Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban " Bunlar yerden göğe haklı ama burada 'ilgilenmiyor ' dediğinde işte orada devreye girerim. Şimdi bakın anlatıyorum.Buranın her şeyini ben A'dan Z'ye ben biliyorum.Şu anda burada sizin sorununuz burada ki Böcekli belediye başkanı.Çünkü biz vali ile de görüşüyoruz, özel idare genel sekreteri ile de. Jenaratör dedi onu da hallettik ama burada belediye ile bir problem var.1 litreyi de bırak yarım litre dahi olsa sizin işinizi görür bu.Normalde protokol imzalandı bunlarla , belediyenin suyu  bunların ana memleketin den geliyor." Şeklinde konuştu.


CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya " Devletin ilgili kurumları , kuruluşları mülki amirler bu sorunu çözmekle yükümlüdür  ama şöyle ama böyle.Bu görevi yapmakla ifa etmekle yükümlüler onun için buradalar.Buradan belediye yetkililerine,Düziçi Kaymakamına, Osmaniye Valisine sesleniyoruz.Burada ki insanlar susuz.Yaklaşık 45 gündür suya erişimimiz yok diyorlar.Burada bu sınırda bir evde su var , bir ev sonrasında su yok.Buradaki bu insanların bu temel hak olan su sorununa çözüm bekliyoruz." diye konuştu.

Su problemi yaşayan bir vatandaş " Bu tarafı belediye , bu tarafı köy.Yukarıdan gelen su burada belediyenin buraya kadar geliyor.45 gündür böyle bu.Arka tarafta DSİ'nin kuyusu var.30 yıldan beri çalışmayan bir kuyu.'Bugün yaparız yarın yaparız,bugün aktarırız yarın aktarırız' böyle bizi oyalıyorlar.Bizim ne yapmamız gerekir halk olaraktan? Burası 140 hane bir mahalle." Dedi.Başka bir vatandaş " Güzelce anlatıyoruz terbiyemizle.Bizim sizinle işimiz yok kardeşim.İçme suyumuz Yarpuz'dan geliyordu kökü kurudu.Bizim su ihtiyacımız var.Biz sefillikle su taşıyoruz.Benim 10 tane ineğim var.Deprem mağduruyuz.Çadırda kalıyoruz.Teneke ile su taşıyoruz.Pis pis kokuyoruz ter,, her taraf ter." Dedi.

 

CHP Osmaniye İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çoban " Bunlar yerden göğe haklı ama burada 'ilgilenmiyor ' dediğinde işte orada devreye girerim.Şimdi bakın anlatıyorum.Buranın her şeyini ben A'dan Z'ye ben biliyorum.Şu anda burada sizin sorununuz burada ki Böcekli belediye başkanı.Çünkü biz vali ile de görüşüyoruz, özel idare genel sekreteri ile de.Jenaratör dedi onu da hallettik ama burada belediye ile bir problem var.1 litreyi de bırak yarım litre dahi olsa sizin işinizi görür bu.Normalde protokol imzalandı bunlarla , belediyenin suyu bunların ana memleketin den geliyor." Şeklinde konuştu.

CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya " Devletin ilgili kurumları , kuruluşları mülki amirler bu sorunu çözmekle yükümlüdür ama şöyle ama böyle.Bu görevi yapmakla ifa etmekle yükümlüler onun için buradalar.Buradan belediye yetkililerine,Düziçi Kaymakamına, Osmaniye Valisine sesleniyoruz.Burada ki insanlar susuz.Yaklaşık 45 gündür suya erişimimiz yok diyorlar.Burada bu sınırda bir evde su var , bir ev sonrasında su yok.Buradaki bu insanların bu temel hak olan su sorununa çözüm bekliyoruz." Diye konuştu. Haber: ERsin Şimşek

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kepez’den 480 çocuğa sünnet düğünüÖnceki Haber

Kepez’den 480 çocuğa sünnet düğünü

GÜNCELLEME Antalya’da gıda fabrikasında çıkan yangın söndürüldüSonraki Haber

GÜNCELLEME Antalya’da gıda fabrikasında...

Yorum Yazın