Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi

Düziçi’nde Nüfusun %9.5’i Koranavirüs Testi Yaptırdı

Düziçi’nde Nüfusun %9.5’i Koranavirüs Testi Yaptırdı
33 views
12 Aralık 2020 - 21:10

Osmaniye Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, kent genelinde yüzde 58 test oranına ulaştıklarını söyledi.


Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde ve kent merkezinde salgın nedeniyle bir çok vatandaş virüs taşıdığı şüphesiyle kent hastanelerine koştu.

Kentte vaka ve ölümlerin artmasıyla endişeye düşen çok sayıda vatandaş korana virüs şüphesiyle test yaptırmak için başvuru yaptı.

Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Yayın Organı Gündem 80’in yanı sıra Radyo 80 ile Kanal 80’in facebook hesaplarından canlı ortak yayınına katılan Osmaniye İl Sağlık müdürü Dr. Hasan Öznavruz yaptığı açıklamada Osmaniye merkezde Nüfusun %58’sini koronavirüs testi yaptırdıklarını belirterek. Sırayla Kadirli %18.5, Düziçi’nde %9.5’ine test yapıldığını aktardı.

Öznavruz, Geçtiğimiz günlerde Osmaniye ili olarak risk grubuna girdiklerini, yapılan tedbirler sonrası risk grubunun altına indiklerini aktarırken.

Osmaniye ilinde Covid19 vakasının en çok yaşandığı mahallelerin Raufbey mahallesi, Eyup sultan mahallesi, Mimar sinan mahallesi, Fakülte çevresi ve Mehmet Akif Ersoy mahallesi olduğunu aktardı.


Tedbirlerle beraber çok daha iyi noktalara geleceğini söyleyen Öznavruz aşıyı ilk yaptıracaklarından biri olacağını, 15 yıl önce çocuk ölümleri %40 civarındayken kızamık vb. Aşılar sayesinde %13’lere gerilediğini, Aşının risk gruplarından başlayarak tüm vatandaşlarımızı aşılayarak covid-19’dan kurtulacağını düşünüyorum dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.