Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Düziçi’nde Kiralar Nereye Gidiyor?

Düziçi’nde Kiralar Nereye Gidiyor?
115 views
05 Ağustos 2021 - 11:03

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde iş yeri kiraları dudak uçuklatmaya devam ediyor.
Kirada oturan esnaflar pandemi sürecinde yaşanan kapanmalar nedeniyle zor bir süreçten geçmeleri nedeniyle işyeri sahiplerinin aşırı kira zamları ile karşı karşıya kalarak daha zor bir sürece girdiklerini belirttiler.

İş yeri sahipleri kısa süreli sözleşmeler yapıp, yıl sonunda kiraya yüksek oranda zam yapıyor; kabul edilmemesi durumunda iş yerlerini boşatmaları konusunda tebliğler yapıldığını belirtti.
Yeni iş kurmak isteyen girişimciler yüksek kira ücretleri nedeniyle yer bulamıyor.

Esnafların ortak şikayeti Maliye’nin yeterli denetimi gerçekleştirmediğini, sahaya inip kira değerler ile ilgili araştırma yapması gerektiğini söylediler.

İş Yeri sahipleri resmi evraklarda kira fiyatlarını çok düşük gösterip, fahiş fiyatlarla kiracıdan alması kira ödemelerini banka yolu ile değil de elden ödemeye zorlayarak alması nedeniyle resmi kurumları yanılttığını söyleyen esnaflar, Pandemi desteklerinde sözleşmelerde yazan sahte rakamlara göre verilmesi kira da oturan esnafı yani bizleri zor durumda bıraktığını belirttiler.

Düziçi kiraları İstanbul, Ankara gibi yerlerle yarışırken, esnaflar doğal olarak kendi sattığı ürünlere fiyat zammı eklemek zorunda kaldıklarını belirterek Düziçi ilçesinin çok pahalı algısının yaratıldığını ifade eden esnaflar yetkililerin biran önce konuya el atması gerektiğini, seslerinin duyulmasını istiyorlar. Haber : Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.