Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

Düziçi ’nde İçme Sütü İşleme Kursu Açıldı

Düziçi ’nde İçme Sütü İşleme Kursu Açıldı
93 views
06 Ekim 2021 - 16:42

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde İşkur bünyesinde içme sütü işleme kursu açıldı.


Düziçi Kadın Girişimi işletme kooperatifinde açılan kursta AA muhabirine açıklama yapan Osmaniye İşkur Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Bugün itibari ile süt ürünleri üzerine mesleki eğitim kursunu başlattıklarını, ilçemizde bu tür girişimci bayan kardeşlerimizin sayısını artmasını inşallah temenni ediyoruz dedi.


12 kişi ile kursun başladığını ve 6 ay boyunca devam edeceğini aktaran Akkoyunlu, burada bayan kardeşlerimiz alanında faaliyet göstermek için yetişip, donanımlı hale gelerek islama katkıda bulunsunlar diyen Akkoyunlu biliyorsunuz Valimiz Erdinç Yılmaz kooperatifi destekliyor ve buraya makine hibe ettiğini belirtti.


İçme sütü işletme kursunun yanı sıra Düziçi ilçe tarım ve orman müdürlüğünce proje yaptıklarını ifade eden İşkur Müdür Yardımcı Hacı Akkoyunlu, bugün itibariyle ceviz yetiştiriciliği kursu başladığını,

ileri ki günlerde çilek yetiştiriciliği ve sürü yönetimi diğer bir ifadeyle çobanlık kursunu açacaklarını belirtti.

Halk eğitim merkezi ile birlikte ev tekstili giyim üzerine kursu başlattıklarını söyleyen Akkoyunlu meslek sahibi olmayan kimse kalmasın diye mesleki eğitim kurslarıyla birlikte bayanlarımızın aile bütçesine katkıda bulunmasını istiyoruz dedi.


Düziçi Kadın Girişimi İşletme Kooperatifi başkanı Rahime Yüksel, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan kooperatifler üzerine çok eğiliyor ve bizlere büyük destek sağladıklarını ifade eden Yüksel Osmaniye valisi Dr. Erdinç Yılmaz’ın Osmaniye yer fıstığından ürettiğimiz helvanın önünün açılması için bize makine hibe etti.

Sayın Kaymakamımız Turgay İlhan’ın ve İşkur’un destekleri ile beraber burada üretime dayalı bir şeyler yapma çabası içerisinde olduklarını belirten Yüksel, 8 Haziranda kurulduklarını ve hızlı bir şekilde büyüdüklerini söylerken Adana Bölgesel fuarına ve Antalya kepez gıda festivaline katılarak beş gün boyunca ürünlerini tanıttıklarını olumlu dönüş aldıklarını istikrarlı büyümek için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti. Haber: Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.