DOLAR 21,0888 0.36%
EURO 22,5859 0.51%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 5728960,95%
Osmaniye
25°

AZ BULUTLU

10 Haziran 2023 Cumartesi
DÜZİÇİ OTOGARI YANINA YAPILACAK OLAN BAZ İSTASYONU İPTAL EDİLDİ

DÜZİÇİ OTOGARI YANINA YAPILACAK OLAN BAZ İSTASYONU İPTAL EDİLDİ

ABONE OL
30 Mart 2023 13:09
DÜZİÇİ OTOGARI YANINA YAPILACAK OLAN BAZ İSTASYONU İPTAL EDİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DÜZİÇİ OTOGARI YANINA YAPILACAK OLAN BAZ İSTASYONU İPTAL EDİLDİ

Sabah saatlerinde Üzümlü mahallesinde bulunan Düziçi otogarı yanına yapılacak olan baz istasyonu haberini alan vatandaşlar baz istasyonu yapımına karşı çıkmış ve durumu yetkililer iletmişlerdi.

Bizlerde konuyu haberleştirerek konuyu kamuoyuna duyurmuştuk.

Vatandaşların tepkisi üzerine bölgeye gelen Düziçi Belediyesi yetkilileri, yaptıkları gerekli incelemelerin ardından bu alana baz istasyonunun kurulmayacağını ifade ederek “Baz istasyonunu otogarda yerinde gördük ve kurulumunun uygun olmadığını ilgili firmaya ilettik” dedi.

Önceki haberimiz

Otogarda kurulacak baz istasyonuna tepki

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde, otogar yakınına kurulması planlanan bir baz istasyonu, çevredeki şoförler ve mahalle sakinleri tarafından tepkiyle karşılandı.

Düziçi otogarına getirilen baz istasyonu kurulmak için bekliyor. Ancak baz istasyonunun kurulması için gerekli izinler alındıktan sonra, çevredeki sürücüler ve mahalle sakinleri tepkilerini dile getirdi.

Otogarın yakınında çalışan bir minibüs şoförü, “Bu baz istasyonu burada olmamalı. Hem biz sürücülerin işlerini zorlaştıracak hem de mahalle sakinlerinin sağlığına zarar verecek.” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri de benzer endişeleri dile getirdi ve baz istasyonunun sağlık açısından risk taşıdığını söyledi.

Yetkililer ise, baz istasyonunun Düziçi’nin iletişim altyapısının geliştirilmesi için önemli olduğunu ve bu nedenle kurulmasının zorunlu olduğunu belirtti. Ancak tepkiler devam ediyor.

Öte yandan, baz istasyonlarının insan sağlığına etkileri konusunda yapılan araştırmalar hala devam etmektedir. Bu nedenle, baz istasyonlarının kurulacağı yerlerin belirlenmesinde, insan sağlığı ve çevre faktörleri dikkate alınması önemlidir.

Haber Ersin Şimşek

Sabır Gazetesi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP