DOLAR 20,0994 0.65%
EURO 21,5290 0.69%
ALTIN 1.252,900,55
BITCOIN 5563600,57%
Osmaniye
25°

HAFİF YAĞMUR

03:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlere Umre İmkanı Sunuyor

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlere Umre İmkanı Sunuyor

ABONE OL
24 Mayıs 2023 23:02
Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlere Umre İmkanı Sunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmaniye İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gençlik koordinatörlükleri kapsamında aktif rol alan üniversite gençlerini umreye gönderiyor.

Ayrıca, TDV Kadın Kolları çalışmalarında yer alan gençler de bu fırsattan yararlanıyor. Seçilen gençler, il müftülüğünce belirlenen manevi rehber koordinasyonunda umre ziyaretini gerçekleştiriyor.

Umre ziyaretinden sonra memnuniyetlerini dile getiren üniversiteli gençler, birçok insanın gönülden arzuladığı ancak imkan bulamadığı için umre yapamayan ve mübarek toprakları ziyaret edemeyen insanların olduğunu ifade ettiler. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kendilerine bu imkanı tanıdığı için müteşekkir olduklarını belirttiler.

Diyanet İşleri Başkanlığı, gençlere yönelik faaliyetler ve onları manevi bir ruhla geleceğe hazırlama amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda gençlik koordinatörlükleri, gençleri aktif rol almaya teşvik ederek umre gibi önemli ve manevi bir deneyimi yaşamalarını sağlanıyor.

Umre ziyareti, gençlerin manevi duygularını güçlendirirken aynı zamanda onlara farklı kültürleri tanıma ve deneyimleme fırsatı sunulan gençler, bu tür faaliyetlerle birlikte ruhani gelişimlerine katkı sağlamakta ve manevi değerlerin önemini daha da derinden hissedecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın gençlere yönelik faaliyetleri ve onları manevi bir ruhla geleceğe hazırlamaya yönelik çalışmaları, gençlerin gelişimine katkıda bulunmaya devam ederken bu tür fırsatlar, gençlerin manevi dünyalarını zenginleştirirken onları topluma daha bilinçli ve sorumlu bireyler olarak yetişmeye teşvik ediyor.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.