DOLAR 19,0183 -0.03%
EURO 20,2982 0.07%
ALTIN 1.208,45-0,63
BITCOIN 5377314,22%
Osmaniye
15°

KAPALI

05:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

“DİJİTAL TIR” SENİN ŞEHRİNDE

“DİJİTAL TIR” SENİN ŞEHRİNDE

ABONE OL
13 Haziran 2021 21:21
“DİJİTAL TIR” SENİN ŞEHRİNDE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa KELEŞ, Osmaniye Sorumlusu Yasemin YILDIRIM ile Adana Sorumlusu Fatma AÇIKGÖZ Osmaniye Valisi Dr.Erdinç YILMAZ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Keleş, Türkiye’yi dolaşarak çeşitli illerde sunumlar yapan dijital tır ve içeriği hakkında bilgiler verdi.Osmaniye Valisi Yılmaz, ziyaretlerinden ve verilen bilgilerden dolayı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Keleş’e ve personellerine teşekkür etti.

15 Haziran 2021 saat 12:00’de açılışı yapılacak olan dijital tır,
15-18 Haziran 2021 tarihleri arasında Osmaniye’de faaliyette olacak, Devlet Bahçeli Meydanında 12:00 – 19:00 saatleri arasında pandemi tedbirleri kapsamında vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır.

Dijital bir çağda yaşıyoruz.
Dijital iletişim araçlarının herkes tarafından kullanılabilir olduğu günümüzde, içerikler kadar sunum biçimleri de büyük önem arz ediyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından koordine edilen Dijital Tır,
Türkiye’nin milli, tarihi, kültürel ve bilimsel zenginliklerini,
dijital teknolojinin en üst olanaklarını kullanarak sunmayı ve Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmayı hedefliyor.

Dijital Tırda, sihirli ayna deneyimi,
harekete duyarlı ekran,
Yeşil perde deneyimi,
3 boyutlu sanal kutu gibi alanlar bulunuyor.


Yeşil perde deneyimi ileri teknoloji veri işleme olanaklarıyla özel materyal önünde fotoğrafı çekilen ziyaretçiyi daha önce belirlenmiş bir ortamdaymış gibi gösteriyor.


Oluşturulan görselin çıktısı ziyaretçiye hemen elden teslim edilebilirken e-posta olarak da gönderilebiliyor. Bu alanda ayrıca ziyaretçilere yapılan uçuş deneyiminden elde ettiği başarıyı gösteren bir dijital sertifika oluşturuluyor.

3 boyutlu sanal kutu deneyim alanı ise izleyicilere herhangi bir yapıya bağlantısı bulunmadan havada asılı görünüm sağlarken ileri teknolojiyle havada holografi oluşturularak, gerçeküstü izlenim sunuyor.

Bu alanda ayrıca altıncı nesil ultra deniz sondaj gemisi Fatih Sondaj Gemisi’nin hologram gösterisi yapılıyor.

Özel olarak üretilen harekete duyarlı ekranla da ileri teknoloji hareket algılama sistemleriyle yanından geçen veya karşısında duran ziyaretçinin hareketlerini animasyon olarak yansıtıyor.

Bu alanda ziyaretçilere Türkiye’nin milli gururu insansız hava aracı (İHA) ile uçuş deneyim imkanı sağlanıyor. Detaylı bilgiye dijitaltir.org web sitesinde ulaşılabilecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r