Düziçi nöbetçi eczaneleri

Sabır Gazetesi Düziçi Haber

CHP Yönetiminden, Öner’in istifasına ilişkin açıklama

CHP Yönetiminden, Öner’in istifasına ilişkin açıklama
379 views
22 Haziran 2021 - 10:03

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, CHP İl başkanı Mehmet Aşık ve CHP ilçe Başkanı Mustafa Şen, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in partiden istifasına ilişkin açıklama yaptı

.CHP Düziçi İlçe Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen milletvekili Baha Ünlü, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2019 yerel yönetimler seçimlerinde CHP’nin Alper Öner’i aday gösterdiğini ve Düziçi halkının sahip çıkmasıyla 5 bin oy farkla Öner’in seçimi kazandığını söyledi.

Hem partisinin hem de kendisinin Öner’in seçilmesi için yoğun çaba sarf ettiğini anlatan Ünlü, “Kendisiyle, örgütümle beraber yağmur altında gece gündüz miting yaptık. Sizler de o yağmurda ıslandınız ve 2019 seçimini kazandık. Onunla beraber seçimi alınca kol kola sokakta kutlama yaptık ancak daha sonra arkadaşlarım anlattı ‘bunun gidişatı iyi değil’ diye. Çok şikayet geliyordu. Zaman zaman kendisini uyarıyorduk il ve ilçe başkanımla beraber. Sonra baş başa oturduk. ‘Bunlar yanlış anlaşılıyor. Bazıları bana muhalif’ gibi gerekçeler sundu bize.” diye konuştu.

Ünlü, 1 ay önce Öner’in Ankara’ya gelerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve beraber fotoğraflar çektirdiğini belirterek, şunları kaydetti:”(Alper Öner) Partimizden ayrılırken de Atatürkçülüğümüze, yerliliğimizden milliliğimize kadar laf etmiş. Allah’a şükür, Kurtuluş Savaşı’nda nasıl mücadele verdiysek, bu ülkenin kurucu partisi isek, hep beraber kenetlenerek iktidar yolunda dimdik yürüyeceğiz. Bir kişinin eksilmesi umurumuzda değil.” Dedi.

Düziçi Chp İlçe Başkanı Mustafa Şen yaptığı açıklamada; İçinde bulunduğumuz süreci hepimiz biliyoruz hangi şartlarda olduğunu hepimiz biliyoruz.

Partinin duygusal bi anı olduğunu hepimiz biliyoruz bu şartlara nasıl geldiğimizi nasıl bir süreç yaşadığımızı bizler en ince noktasına kadar biliyoruz. Bundan sonra olacakları da olmayacak gibi kabul etmem. İki dönem belediye başkanı adayı olmuş, birinde kazanmış, birinde kaybetmiş bir kardeşimiz. Şen konuşmasının devamında, Cumhuriyet halk partisinden giderken bizlere bir bilgilendirme yapmadı. sürekli bize benim bir düşüncem yok, bunu sokakta ki insanlar uyduruyor, sokaktaki insanların bu dedikodusuna cevap vermem dedi. hatırlarsanız bir yıl önce yine böyle bir şey oldu, yine sorduk bizi sürekli oyaladı iyi niyetli oyaladı, kötü niyetli oyaladı geldiğimiz nokta ortada hepimizin üzüntüsü elbette hepimizin eksiği de vardır. bundan sonra yapacağı basın açıklamasından sonra hepsinin bir iftira olduğunu hepimiz biliyoruz o basın açıklaması bize yetti şahsıma bi hakaret etse ben bunların hiç birine cevap vermezdim ama partime yapılan hakareti kabul etmem ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Osmaniye Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner’in “Parti disiplini ve partinin yerel yönetim ilkeleriyle bağdaşmayan tutum ve davranışları olduğu” gerekçesiyle, Merkez Yönetim Kurulunun 17 Haziran 2021 tarihli kararıyla kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıklamıştı. Öner, 19 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP’den istifa ettiğini açıklamıştı. Haber: Fatma Şimşek – Ersin Şimşek

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Düziçi Sabır Gazetesi, Düziçi'nin haberlerinin yer aldığı, Yarbaşı Ellek Böcekli Boyalı haber ağı. 0545 384 6618 telefon. Bir Erdem Matbaası kuruluşudur. Düziçi Haber Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.