DOLAR 19,1979 0.14%
EURO 20,9264 -0.09%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 539429-1,00%
Osmaniye
11°

AÇIK

05:18

İMSAK'A KALAN SÜRE

BAŞKAN ÖNER CANLI YAYIN’DA

BAŞKAN ÖNER CANLI YAYIN’DA

ABONE OL
3 Mart 2021 08:09
BAŞKAN ÖNER CANLI YAYIN’DA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haruniye Kaplıcasında 30 Derece Suyu Bulduk

Turizm sadece bir teleferik değil, biz burayı turizm merkezi haline getirebiliriz getirmek için de çabalarımız devam ediyor. Tarihi 2000 yıl öncesine dayanan bir kaplıcamız var. İş başına geldiğimizde atıl durumdaydı.
Kaplıcamızda eski 30 derecelik suyu tekrar bulduk. Suyu inşallah 1 aya kalmadan banyo yapılabilir hale getiriyoruz. iki tane havuzumuz vardı. Havuzların fayans döşemeleri bitti. Asansörler hazır olacak, konaklamak için kurulmuş otellerin çok büyük bir eksiği yok. Ufak eksikleri var onlarıda da tamamladıktan sonra 1 ay içerisinde hizmete açacağız. İnşallah virusten kurtularak turist saysını yükselteceğiz. Şuan çalışmalarımızın hepsi tamamlandı.

ASMA KÖPRÜ YAPACAĞIZ


Düziçine asma köprü yapmaya karar verdik. Yaklaşık 270 metre, araçla geçebilecek güçte olacak ama araç geçmeyecek. Karaya ulaşımı daha kolay haline getirebilmek için yapıyoruz.
Türkiye nin değişik yerlerinden gelen turistleri ağarlamaya hazırız. Çadır kamplar kuracağız, yürüyüş alanlarımız binicilikle ilgili çalışmlaramız var. Okul açıldığında eylül ayında Düziçi belediyesi rahvan at kulübünü kuruyoruz.

TELEFERİK TESİSİ DÜNYADA İKİNCİ


Avrupa’nın da en uzun hattına sahip olan teleferik biz iş başına geldiğimizde %70 bitmişti ve yaklaşık 56 milyon para harcanmıştı. Teleferik 2018 yılında bitmesi gerekiyordu ama ülkemizin girdiği kriz yüzünden geriledi. Şuan %90 bitirmiş durumdayız inşallah 2 ay içerisinde bitirmeyi planlıyoruz.

SİNEKLE MÜCADELE


Nisan ayında göreve geldik, geçen şubat ayında ilaçlanması gerekiyordu geçen şubat ve mart ayında ilaçlanmadığı için sinekle mücadelemiz zorlandı ama bu şubat ayında ilaçlamayı başlattık. Durgun sularda larva çalışması başlattık, yağlama yöntemiyle 4 tane ekipmanımızla mahalleleri gezerek hiçbir şekilde sineğe yol vermeyeceğiz geçtiğimiz zamanlarda insanlarımız sivrisinekle kendi imkanlarıyla başa çıkmaya çalışırken bu sene çok rahat olacaklar.

KAÇAK SU


Virüsün etkisiyle insanlarımız evde kaldı ve su ihiyacı arttı fakat daha fazla bahçe dikildi. bizim suyumuz şuan içmeye yeter ama bahçe sulamaya yetmez. Kaçak su ile çok ciddi mücadele ediyoruz. Düziçi belediyesi olarak hem rica ediyorum hemde şunun farkında olmanızı istiyorum, su hepimizin lütfen kaçak kullanımların önüne geçelim biz kaçak kullanan insanlara ciddi cezalar uyguluyoruz ama bu yetmez sizde bize destek olun yakınınızda komşu da kaçak varsa lütfen ihbar edin. Kaçak kullanıyorsanız da lütfen kaçak kullanmayın bunun kul hakkı olduğunu unutmayın. Sizin kullandığınız kaçak su komşunuzun kardeşinizin amcanızın hakkına girmektir. Lütfen kaçak kullanmayın biz kimsenin hakkını kimseye yedirmeyeğiz onun için kaçak suyla bahçenizde ki mahsülleri sulamayın. Üretmeyen toplumlar her zaman başkalarından yardım almak zorundadır.

Seracılıkla Para Kazanacağız

Haziran ayının sonunda 300 dönüm üzerine 250 dönüm kapalı alan oluşturup sera yapacağız. Şuan benim en çok üzerinde yoğunlaştığım muz serası. Çünkü karlı çıkacağımız masrafı en az kazancı en çok ürün bu.

Organize Sanayi Projesi

Biz organize sanayi için 2450 dönümlük aramizi tescil etmeye çalıştık organize sanayinin genel müdürlüğü bu konuda bize çok yardımcı oldu olmaya devam ediyor biz 2450 dönümlük arazinin 700 dönümünü tescil ettirdik.

HAYVAN BARINAĞI

Hayvan barınağı yapmak için ilk günden beri çok uğraştım çok emek verdim ama hayvan barınağı yapmak insana barınak yapmaktan daha zor devletin kuralları var yasaları var devletin her kurumundan izin almak gerekiyor mücaleden vazgeçmeyeceğiz hayvan barınağı mutlaka ilçemizde olacak çünkü biz hayvanları çok seviyoruz.

Cenazeler bizim için çok önemli biz acılarımızı birbirimizle paylaşarak azaltırız sevinçlerimizi nasıl paylaşarak artırıyorsak acılarımızı da paylaşarak azaltırız şunu farkettim cenaze evi çok kalabalık oluyor. Çamurlu ayaklarımızla giriyoruz ev halkı cenaze bittikten sonra kalabalık dağıldıktan sonra bu işlerle uğraşıyor hiç kimse kendi evini temizlemek zorunda kalmasın cenaze evlerinin temizliğini biz kendimiz yapalım dedik.
3 tane bayan arkadaşımız cenaze evini pırıl pırıl yapıyor sadece bu değil yaşlı bakıma muhtaç insanlarımızı da tespit ettik bunların hepsinin listeleri var bizde tek tek evlerine gidiyoruz.
Erkekse erkek kuaförü 15 günde bir traş yapıyor. bayan kuaförü ise saçını yapıyor. insan ihtiyaçları sınırsız ama imkanları sınırlıdır, ama biz her ihtiyacı karşılamak zorundayız. çünkü insane yaşarsa devlet yaşar.

Vatandaşımızın her işiyle birebir ilgilenmeye çalışıyoruz.

Son bir yılda düziçinde 99.600 metrekare parke döşedik 14 bin metrekare beton yol yaptık uzunbanıda parke döşedik, beton yol yaptık cumhuriyet mahallesinde parke taşı döşedik vebir çok mahalleye parke ve beton çalışmaları yaptık.

KORANAVİRÜS

İlçemiz, ülkemiz ve dünyamız ciddi bir virüs tehlikesiyle karşı karşıya kaldı yaklaşık 3 aydır süren virüsten kurtulmak için içemizin yararına her şeyi yapmaya çalıştık. İlk etapta nüfusun kalabalık olduğu yerleri azaltmaya çalıştık sosyal mesafeyi insanların korumasını sağlayarak başladık hemen sonra kalabalık ortamları dezenfekte ederek başladık bankaları posthaneleri okullar tatil edilmemişti, okulları halk eğitim merkezimizi kaymakamlığımızı özel idareyi gibi kalabalık ortamlarımızı dezenfekte etmeye başladık.

Dolmuşları taksi duraklarını taksilerin içini dezenfekte ederek halkımıza cuma pazarında ve çarşıda maske dağıtarak çeşitli katkılarda bulunmaya çalıştık ilçe insanımız da bizim uyarılarımızı dikkate aldı evde kal çağrısına uydular. Düziçi Kaymakamımızın da jandarma komutanımızın da emniyet müdürümüz de bu konularda çok büyük katkıları oldu hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Daha türkiye genelinde araç giriş kontrolünde ateş ölçülmesi başlamamışken ilk biz başladık. Fakat ateş ölçmekle direk teşhis koyamayacağımızı biliyorduk ama hiç bir şey yapmamaktansa bir şey yapmayı tercih ettik ve insanlarımız bir nebze daha olayın ciddiyetine varması gerektiğini anlattık bu sayede virüsten en az etkilenen ilçelerden biri olduk. Uzun süre zaten sıfır vakayla gittik şuana kadar ölüm vakamız olmadı. İlçe dışından gelen özellikle istabuldan ankaradan gelen insanlarımızı hemen gözetim altına aldık. Sürekli toplum sağlımızı koruduk buradaki sağlık ocaklarında ki doktorlarımız hemşirelerimiz sayesinde atlatmaya çalıştık ilçemizin sağlığını korumaya çalıştık yazın ben bu virüsten tamamen kurtulacağımızı düşünüyorum. Bu virüs toplumuzun %85 bulaşacaktık bizim amacımız zaman kazanmak bu virüs bizim bildiğimiz virüslerden biraz farklı geçmişte de virüs sayesinde hasta oluyorduk ama bu virüs biraz daha bulaşıcı daha hızlı insanlar arasında yayılıyor. Ersin Şimşek

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r