DOLAR 19,1874 0.09%
EURO 20,8925 -0.27%
ALTIN 1.218,85-0,13
BITCOIN 532679-3,10%
Osmaniye
10°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düziçi ilçesine bağlı Muhsin Yazıcıoğlu bulvarı çevre yolunda asfatlama çalışması başladı.

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, Atalan Belediye Başkanı Süleyman Yıldırım, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Fevzi Kamalı, Ak Parti Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Çillem, Mhp Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Fatih Mart çalışmaları yerinde inceledi.

Burada konuşma yapan Başkan Alper Öner, Basın mensubu arkadaşlarımız söz verdiğimiz gibi yayla sezonu başlamadan yayla yolunu bitireceğiz dedik. 4500 metre yayla yolunu 8 metre genişliğinde bitirdik. Vatandaşımız yaylaya çıktığında da çevre yolu yapacağız demiştik. Şimdi de çevre yolunu yapmaya başladık.

Asfaltımızı hibe şeklinde aldık. Türkiye’de hibeyi enerji bakanlığından en çok büyükşehir belediyeleri alabildiği, en çok alan 400 ton aldı. Biz Düziçi olarak bu konuda vekillerimizin ve sayın bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki Bey’in bir ekstra pozitif ayrımcılığını gördük. Sağ olsunlar 500 ton bitüm verdiler bize. Bu yolumuz Çamiçi Mezarlığı’ndan başlayıp, Bostanlar yolu kavşağında bitireceğiz toplamda 7 bin 200 metre uzunlukta bir asfaltlama çalışması olacak. Bayramdan sonra yeni yapılan hastane kavşağına kadar yol çalışması tamamlanacak.

Yolumuzun kalınlığı 9 santim ile 15 santim arasında değişiyor zemine göre. Çok sağlam, güzel, genişliği 8 metre. Zaten bir şeridin olması gereken genişlik 3,5 metre.

Çevre yolu konusunda çok eleştiri aldık ama arkadaşlar bu yol en son otuz yıl önce yapıldı. Otuz yıl sonra ilk defa biz yapıyoruz. İlk defa AK Parti yapıyor. Yani artık inşallah bundan sonra yol konusunda eleştiriler azalır. Eleştiri hiçbir zaman bitmez. Biz her türlü eleştiriye açığız. Hakaret ve Küfür olmadığı sürece her türlü eleştiriye açığız. Ama otuz yıl sonra ilk defa çevre yolumuz yapılıyor

Bisikletle yürüyüş yolu yapacağız. Yani bu yolun projesi aslında toplamda 33 metre. Burayı bulvar haline de inşallah yakın zamanda çevireceğiz. Ama şimdi acil ihtiyacımız olan gidiş geliş şeritlerimizi yapıyoruz.

Arkadaşlar ben sivil hayatımda diş hekimiyim. Matematiği, her

koltuk kombinasyonu, bölmeyi, çarpmayı, çıkarmayı iyi bilen bir adamım. Alt alta üç rakamı yazsanız toplayamayacak adam, bize matematik hesabı yapıyor. 500 ton bitümden 11 bin ton asfalt çıkar. Daha net anlasın diye o eleştiriyi yapan arkadaşlara söylüyorum. Bu az bir asfalt değil arkadaşlar. Onunla biz 7 bin 200 metre yol yapacağız. Devamı da gelecek. Dediğim gibi dört bilinmeyenli denklem çözen adama matematik bilmeyen adam akıl vermeye çalışıyor. İnşallah eleştirenler o eleştirdikleri düzeyde de övgüyü yaparlar bu yol için.

Mhp Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Fatih Mart, yaptığı açıklamada, biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak sayın belediye başkanımızın her daim yanındayız. Amaç burada ilçemize hizmet etmek. Başkanımızın dediğini harfiyen katılıyorum yaparsa Cumhur İttifakı yapar. Bundan sonrada hizmetlerimiz devam edecek inşallah. Sayın başkanımızın her zaman da yanındayız.

Ak Parti Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Çillem, Alper başkanımızın AK Parti büyük ailesine katılmasıyla birlikte Düziçi’ndeki yatırımları hızlandırdı. Çünkü birlikten güç doğar, kuvvet doğar, sloganını hep birlikte başlattık. ilk olarak da Dumanlı Yaylası’nın 4,5 kilometrelik kısmının betonlama çalışmasını, Cumhur İttifakı il genel meclislerimizin desteğiyle gerçekleştirdik.

Dumanlı Yolu’na teşekkür beklerken çevre yolu ile ilgili eleştiriler organize bir şekilde başladı. Biz de farkındayız, biz de bu şehirde yaşayan insanlarız. Nerede ne hizmete ihtiyaç var biliyoruz. Ama bu boyacı küpü değil ki her şey bir anda olsun. 30 yıldır yapılmamış bir yol. Biz bayramdan önce başlayacağız dedik başladık. Durmadık. Biz biliyoruz ki bazı kesimler yine asılsız bir sürü yalan söyleyecekler. Biz Cumhur ittifakı olarak 40 tane doğru söylüyoruz kimseyi inandıramıyoruz, bir tane şahıs çıkıyor bir yalan söylüyor herkesi inandırıyor. Organize sanayi için bir heyet oluşturduk. Her ay Ankara’dayız. Bakanlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz. Öncelikle 15 kişilik müteşebbis heyeti ile 4 milyon lira bir para yatırıp “Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nü kuracağız. Organizeyle birlikte çok değişik yatırımlarımız var müjdesi geldiğinde sizlerle tekrar paylaşacağız. ifadelerini kullandı. Ersin Şimşek

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r