DOLAR 20,1261 0.7%
EURO 21,5224 0.66%
ALTIN 1.253,090,54
BITCOIN 5565440,78%
Osmaniye
25°

HAFİF YAĞMUR

03:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ak Parti heyeti  Muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi

Ak Parti heyeti Muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi

ABONE OL
26 Mayıs 2023 08:29
Ak Parti heyeti  Muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti heyeti Muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi

Düziçi Belediyesi, Düziçi Tuğra Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yoğun bir katılım gösterdi. Toplantıya, 27. dönem Ak Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, AK Parti Düziçi İlçe Başkanı Mehmet Çillem ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Toplantıda, Pazar günü gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimleri değerlendirildi.

Toplantıda, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri bir araya gelerek seçimler öncesinde görüş alışverişinde bulundu. Mücahit Durmuşoğlu, Alper Öner, Mehmet Çillem ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, seçim sürecini değerlendirdi ve sonuçlara ilişkin görüşlerini paylaştı.

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, yapılan çalışmaları ve hizmetleri değerlendirdi. Durmuşoğlu, Düziçi ilçesine 225 yatak kapasiteli bir devlet hastanesi kazandırıldığını belirterek, bu hizmetin önemine vurgu yaptı. Ayrıca yayla yolu, çevre yolu, orman işletme ve hizmet müdürlüğü gibi altyapı projelerinin tamamlandığını ve eğitim ile sağlık alanında önemli adımlar atıldığını ifade etti.
Durmuşoğlu “Düziçi’ne iki yüz yirmi beş yatak kapasiteli bir devlet hastanesi kazandırdık. Kabası gitti. İnşallah yakın gelecekte bu da Düziçili hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edecektir. Onun dışında yayla yolu, çevre yolu, orman işletme ve hizmet müdürlüğü Düziçi’ne gelmesi, sosyal hizmet merkezinin burada kurulması, elbet Yarbaşı, Adana’nın arıtma tesisinin yapılması, beldelerimizde terör yapılması, böyle gidin arıtma tesisinin kurulması, öncelikle kırk kilometrelikten su getirilmesi ve buna benzer eğitimle ilgili altyapıda sorunumuz kalmadı hamdolsun. Bu son sekiz yıldır da hakikaten eğitimde, sağlığın altyapısını, eğitimin altyapısını tamamladık.

Tarım İlçe Müdürlüğü emniyet hizmet müdürlüğü hizmet binası dolayısıyla burayı hakikaten çok şeyler kazandırmanın gayreti içerisinde oldum. Bu bizim görevimizdi. Elhamdülillah. Burada Yasin abim duruyor işte. Mehmet Akif Ersoy Camii’nin Yeşilyurt Mahallesi’ne Yeşilova. Yeşilova özür dilerim. Hep Yeşiltürklerin oraya. Yeşilova’da bir cami ihtiyacı var dedi. SGK’nın gereğiydi. Onu özel gayretle elhamdülillah Oraya kazandırdık. Şu anda o camide yükseliyor. Biliyorum. Merkez Cami’miz büyük camimiz depremden dolayı yıkıldı. Inşallah oraya da güzel bir caminin ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Velhasıl bizim görev bitti.

Ama değerli kardeşlerim Bir demokrasi sınavı verdik. On dört Mayıs’ta Türkiye milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili sandığa gittik sandık sonuçları şunu gösterdi. Türk insanı aziz milletimiz demokrasiye inandığını gösterdi. Ve yüzde seksen yedi gibi bir oranla Dünyanın hiçbir yerinde yok. Bu kadar yüksek kazanın değerli arkadaşlar. Demokrasiye inandığını ve güvendiğini demokrasiye sahip çıktığını sandıkta gösterdi. Cumhur İttifakı olarak üç yüz yirmi üç milletvekiliyle parlamentoda temsil edilecek. Ama Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde maalesef hiçbir aday şu anda çoğunluğu sağlayamadı. İkinci tura kaldı. Sayın Cumhurbaşkanımız yüzde kırk dokuz nokta elli ikiyle Sayın Kılıçdaroğlu da kırk dört nokta seksen miydi? Seksen sekiz hile oyla ikinci tura kaldık. İnşallah önümüzdeki pazar günü cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak. Bu seçimlerin Türk demokrasisine, halkımıza, milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum.

Değerli arkadaşlar son yirmi bir yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetleri olarak ülkemize hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Çok mesafeler aldık. Yani her alanda hamdolsun savunma sanayinde özellikle yüzde yirmilerden, yüzde seksenleri yakaladık. İran, Zina, Zira, TCG Anadolu kendi muhalif uçağımız İMETE’miz velhasıl milli uçaklarımız, helikopterlerimiz bunları yaptık hamdolsun sadece savunma sanayiyle kalmadık. Ulaştırmada ciddi hamleler yapıldı. Elhamdülillah ölüm günü sonlanıyorlar. Türkiye’mizi trenle tanıştı bu dönemlerde. Hava yolu haline geldi hamdolsun Sağlıkla ilgili çok ciddi yatırımlar yapıldı. Osmaniye dokuz yataklı eğitim araştırma hastanemiz dün iki yüz yirmi beş yataklı , Toprakkale on yaşta entegre hastanesi. Hastanesi. Kadirli yüz elli yatak ve yirmi bir ADS onda oyun hivayesi ihalesi yapıldı. Yani sadece Türkiye’de değil biz de Türkiye’de yapılan hizmetlerden Osmaniye olarak nasibimizi aldık hamdolsun” dedi.

Düziçi Belediye Başkanı Alper Öner, gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada Cumhur İttifakı’nın parlamentoda temsil edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Ayrıca 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın açık ara farkla seçimi kazanacağına inandığını belirtti.

Başkan Öner, sivil toplum örgütlerinin toplumu yönlendirmedeki önemine vurgu yaparak, her alandaki işçiler, meclis üyeleri ve sendika temsilcilerinin seçimle göreve gelerek topluma yön veren kişiler olduğunu ifade etti. Ayrıca toplum kuruluşlarının toplumun eksiklerini en iyi gören kurumlar olduğunu belirtti.

Başkan Öner “Kadın kolları başkanımız, il başkan yardımcımız çok kıymetli sivil toplum örgütü başkanlarımız, sayın yönetim kurulu üyeleri, göz bebeğimiz, Kızılay’ımızın başkanı, yönetimi ve en kıymetli gönüllüleri çok güvenli yönetimi ve başkanımız, hepiniz bizi kırmadınız, geldiniz, ayaklarınıza da sağlık, hoş geldiniz. Bakın ben sizleri basın mensuplarımız Sizleri çok seviyoruz. Ellerinde, emeklerinize sağlık. Özellikle yerel basınımızın dürüst yaşayan insanlarla aramızdaki iletişim sizlersiniz. Sizler bizim gözümüz bağlı, ayrılmışsınız. Sizler de hoş geldinizkıymetli arkadaşlar maalesef seçimimiz yarım kaldı. Ama vardır bunda da bir hayır diyoruz Çok şükür ki cumhur ittifakı parlamentoda olduğu salıydı. Inşallah yirmi sekiz Mayıs’ta da Sayın Cumhurbaşkanımız açık ara farkla seçim kazanacak.
Sivil toplum örgütleri, toplumu yönlendirmedeki en önemli kuruluşlardır. Her alanda işçisi meclisi her alandaki sendikacıların ki seçimle gelenler iş başına ve topluma yön veren insanlardır. Toplumun eksiklerini en iyi gören kurumlardır sizin toplum kuruluşları. Toplumun eksiğini en hızlı tamir etmeye, toplumun eksiğini en hızlı şekilde tamamlamaya da en iyi fikirleri sunan kurumlardır. Bu yüzden sivil toplum kuruluşları çok önemli Biz ilçemizde maalesef tabii ben belediye başkanı olduktan sonra önce bir pandemi, pandemiyle birlikte dünyada meydana gelen bir kriz. Arkasından Ukrayna Rusya Savaşı akabinde maalesef ki havalar kurak gittiğimiz çiftçi, köylü bir milletiz havuz kuraç oluyor.

Elli bin insanımızı kaybettiğimiz için hepsinin yattığı yerde olsun. bir deprem bu sıkıntılar içerisinde ilçemizde var gücünde hizmet etmeye çalıştım Sayın vekilim ama bizim çalıştığımız dönemde de öncesinde böyle çok büyük hizmetler etti. Bu yüzden ben sayın vekilim Mücahit Kılıçoğlu’na hepinizin huzurunda tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Sayın vekilim hakkınızı helal edin. Bizim hakkımız adına helali hoş olsun. Bu ilçede Şafak Barajı’nın yatırım programına alınması çok önemli bir şeydir. Herkesin çok büyük katkısı var. Sağ olsun ilçe başkanımızın kurduğu heyetle, belediye başkanlarımızın diğer meclis üyelerimizle birlikte sayın vekilim Ankara’da dolaştı. Şimdi on beş Temmuz’da yaptık programına aldırdık . Organize Sanayi Bölgesi sağ olsun Sayın Mustafa Varank, Sayın Milletvekilim buraya getirerek onların sahil bölgesinin kurulmasını sağladı. Dün de Sanayi Bakanlığı’ndaki son yönetim kurulu toplantısında imar izinleri ve onayları alındı. Artık bundan sonra parselleri, yatırımcılara dağıtma ve fabrikaların yükselme taşımasına geçtik.

ÖSYM merkezinin kurulması çok önemliydi. Havuzu Köprüsü’nün yapılması önemliydi. Çevre yolu yapılması önemliydi. Yayla yolunun yapılması önemliydi. Kız öğrenci yok vesaire vesaire. Bir buçuk yılda çok fazla iş başardık. Bundan sonra bu hizmetlerin devam edebilmesi için Cumhur İttifakı’nın mutlaka iktidar olması Sayın Cumhurbaşkanımızın yirmi sekiz Mayıs’ta inşallah tekrar cumhurbaşkanımızı seçmemiz gerekiyor. Bundan sonraki süreçte de biz sizlerden yine destek bekliyoruz. Seçimi kazandıktan sonra da toplumun eksiklerini en iyi görüp parlayan sizler olduğunuz için sizlerin yönlendirmesine yine ihtiyacımız var Ben sözün sahibine Sayın Mücahit Durmuşoğlu vekilimize mikrofonu vereceğim. Hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Çillem, sivil toplum kuruluşlarının AK Parti’ye her zaman yol gösterici olduğunu belirttiği konuşmasında, teşekkürlerini iletti. Kendisinin ve ilçe teşkilatının adına tüm sivil toplum kurumlarının başkanlarına ve üyelerine teşekkür etmek istediğini ifade etti.

Başkan Çillem, sivil toplum örgütlerinin AK Parti teşkilatlarının önemli bir parçası olduğunu ve Cumhurbaşkanı’na büyük önem verdiklerini belirtti. Ayrıca genel merkez başkanlarıyla sık sık bir araya gelerek istişarelerde bulunduklarını ve 2023 seçimlerinden önce de sivil toplum kurumlarının genel başkanlarıyla bir araya geldiklerini vurguladı.

Mehmet Çillem, sivil toplum kuruluşlarıyla olan iş birliğinin ve istişarelerin AK Parti’nin yol haritasını belirlemede önemli bir rol oynadığını ifade ederek “Bir araya gelmeye özen gösteren bir teşkilatız. Biz biliyoruz ki teşrif teşkilatlarının çalışmasına katkı sağlayan çok değerli sivil toplum kurul temsilcileri teşkilatımıza, sahalarda için çalışmalarımız hakkında, istişarelerimizde, eksiklerimizle, noksanlarımız noktasında bizi bir arada yirmi bir yıllık AK Parti ailesinin Iktidar olduğu sürece bize hep yol göstericisi oldunuz.

Bundan dolayı şahsım ve görevli teşkilatım adına tüm sivil toplum kurumlarının başkanlarının ve değerli üyelerine çok teşekkür etmek istiyorum. Siz de bilirsiniz ki teşkilatlarımızın öz bebeği olarak, sivil toplum örgütlerinin sağlam eşi bize göstermiş olduğu bu yolda Cumhurbaşkanımıza buna çok önem vermekte genel merkez nezdinde genel merkez başkanlarımızla da sık sık bir araya gelmekteler. Bu seçim Iki bin yirmi üç on dört Mayıs’ta yapılan seçimlerinden önce de sivil toplum kurumlarımızın genel başkanlarıyla bir araya gelmiş ve bir istişarelerde bulunmuştuk.
O istişareler doğrultusunda da toplum örgütlerimizin, temsilcilerimizin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda da gerek merkezi hükümetler, hükümetlerde yapmış olduğu yaptırımlarda ve bütün kurumlarımızın ilgilendiren konular üzerinde hem bir iyileştiren yapmışlardır. Bundan Sayın Cumhurbaşkanımıza da tüm iyileşmelerden dolayı yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür etmek istiyoruz. Tabii bunda Düziçi’de iki yerelde de STK’larımızla her bir araya gelmeye özen gösterdiğimizi söylemiştik konuşmaların başında seçim iki bin tüm dünyayı ilgilendiren iki bin yirmi üç seçimlerinde de sivil toplum kurumlarımızdan, sendikalarında bu çalışmalarımızda bizleri hep yardımcı oldular. Biz gerek akşamları seçim koordinasyon merkezi için yapmış olduğumuz toplantılarda, gerekse sahalardaki çalışmalarımızda hep yanımızdalardı. Bunu hepiniz ettik. Bundan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz değerli arkadaşlarım Tabii bugünün önceki dönem görev yapmış milletvekilimiz, büyüğümüz, aramızda.

Gerek ilçemiz hakkında gerek Osmaniye ili bir ve değişik konularda kendilerini sizlere bilgi verecektir. Ben konuşmalarımı fazla uzatmak istemiyorum. Tekrardan gerek teşkilatım adına gerek ya da inşallah gerekse belediye başkanlarım adına bu toplantıyı düzenleyen başkanımıza teşekkür ediyorum. Katılım sağlayan siz değerli toplum kurumlarının başkanları ve yöneticileri olan sizlere katılımlarınızdan dolayı saygılarımı sunuyorum. Doğrulardan, doğru zaman, Recep Tayyip Erdoğan diyorum, yolunuz açık olsun diyorum. Bundan sonraki süreçte de bütün teşkilattaki arkadaşlarımıza, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza sahalarda olmaya davet ediyorum. Hayırlı akşamlar diliyorum” dedi. Toplantı fikir alışı ile sona erdi.
Ersin Şimşek

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.