DOLAR 21,0888 0.36%
EURO 22,5859 0.51%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 5728960,95%
Osmaniye
25°

AZ BULUTLU

10 Haziran 2023 Cumartesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

– “Bize karşılar tamam da kendi içlerinden çıkan 50 yıllık Cumhuriyet Halk Partili bir ismi, kaset kumpasıyla siyasetin dışına ittiler. Tıpkı 12 yıl önce genel başkanlarına yaptıkları gibi”
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Açıkça terör örgütleriyle iş tutan, ‘Kılıçdaroğlu seçilmezse Türkiye’de iç savaş çıkar’ diyen PKK elebaşlarına, ‘hadi oradan sen kimsin’ diyemeyen, ‘Tabii ki Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz, o kazandığında Apo’yu salıverecek, Demirtaş’ı salıverecek’ diyen PKK elebaşlarına, ‘Hadi oradan sen kimsin? Bizim böyle bir taahhüdümüz olamaz’ diyemediler diyemezler.” dedi.

 

AK Parti’nin Osmaniye Milletvekili adayı Yanık, Düziçi ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

Konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren Yanık, muhalefet partilerinin tek vaatlerinin yapılan hizmetleri yıkmak olduğunu söyledi.

Masada 6 partiden çok daha fazlası olduğunu dile getiren Yanık, “Bu masanın etrafında oturanlardan birisi çok milliyetçi geçiniyor ya, çok vatansever geçinen, masayı da o yüzden terk ettiğini söyleyen biri vardı. Efendim, ‘ben PKK’yla, şununla, bununla yan yana durmam’ deyip, masayı terk edip iki gün sürmeden tıpış tıpış geri gelen. Cumhurbaşkanı adayı yardımcısı adayı diye getirdiği Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı şu an itibariyle. Geçen gün ne dedi biliyor musunuz? 15 Mayıs’tan sonra İHA’ların, SİHA’ların adını duymayacaksınız. TCG Anadolu’yu bir daha görmeyeceksiniz bile. TCG Anadolu, vatansever olduğunu, milliyetçi olduğunu iddia eden birinin niye rahatsız eder?” diye konuştu.

İHA ve SİHA’lar sayesinde 40 binden fazla insanın ölmesine yol açan terör örgütünün belini kırdıklarını ifade eden Yanık, şunları söyledi:

“Savunma sanayisini havada, karada, denizde ayrı ayrı geliştirdiğiniz için terör örgütü bugün burnunu Kandil’den çıkaramaz hale geldi. Ama o, terör örgütüyle iş tutup yeniden canlandırmaya çalışanlar, İHA’nın SİHA’nın 15 Mayıs’tan sonra adını duymayacaksın diyor. TCG Anadolu’yu görmeyeceksin diyor. Akkuyu’ya karşılar. Enerji üretimi, bir süre sonra üretime geçecek. Nükleer santral bittiğinde ve üretime geçtiğinde ne olacak biliyor musunuz? Bütün Türkiye’nin enerji maliyeti yüzde 10 azalacak. 100 lira vereceksen 90 lira vereceksin. 85 milyon için söylüyoruz. Bir tek b Akkuyu’dan bahsediyoruz. Karadeniz doğalgazını çıkardık. Düne kadar yoktu. Hala inkar ediyorlar. Diyorlar ki Rusya’dan boruyla getirdiniz. O gaz o gazmış. Bu kadar gerçekten kopuk. bu kadar, dünyadan bihaber bir muhalefetle karşı karşıyayız. Üzerine binip Osmaniye’ye geldiğimiz, sizlerin bizi karşıladığınızda içinde olduğumuz yerli aracımız TOGG’un bile üretilmediğini, fabrikasının yalan olduğunu, İtalya’dan getirildiğini söylüyorlar. Bu kadar gerçekten uzaklar. Bu kadar bu milletin sevincine uzaklar. Bu kadar bu milletin sevincini paylaşmaktan utanan bir gruptan bahsediyoruz.”

Memleket Partisi Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesine de değinen Yanık, “Bize karşılar tamam da kendi içlerinden çıkan 50 yıllık Cumhuriyet Halk Partili bir ismi, kaset kumpasıyla siyasetin dışına ittiler. Tıpkı 12 yıl önce genel başkanlarına yaptıkları gibi. Türkiye’nin geleceğini eğer aydınlık bir gelecek haline dönüştüreceksek, bu milletin evlatlarını özgür, mutlu, refah, huzurlu, güvenli bir Türkiye’nin içerisinde büyümelerini sağlamak istiyorsak, bu milletin vatansever evlatlarının bir araya geldiği hukukun üstün tutulduğu, hakkaniyetin üstün tutulduğu Türkiye’yi beraber devam ettirmemiz lazım. Açıkça terör örgütleriyle iş tutan, ‘Kılıçdaroğlu seçilmezse Türkiye’de iç savaş çıkar’ diyen PKK elebaşlarına, ‘hadi oradan sen kimsin’ diyemeyen, ‘Tabii ki Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz, o kazandığında Apo’yu salıverecek, Demirtaş’ı salıverecek’ diyen PKK elebaşlarına, ‘Hadi oradan sen kimsin? Bizim böyle bir taahhüdümüz olamaz’ diyemediler diyemezler.” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti olarak 20 yılda yaptığı hizmetleri yıkmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini aktaran Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü:

15 Mayıs’ta buralarda, bu meydanlarda tekrar milletin iradesinin, milletin geleceğini inşa etmek için yola devam ettiğinin şölenlerini yaşayacağız beraber. Kutlamalar için bir araya geleceğiz. Gençlerimiz kutlama için bir araya gelecek. Kadınlarımız için bir araya gelecek. Bütün teşkilatımız, Düziçili hemşerilerimiz, Osmaniyeli hemşerilerimiz, her biri ayrı ayrı birlikte kutlamak için, birlikte gelecek inşa etmek için. Çocuklarımızın geleceğini inşa etmek için. Onlara daha güçlü, daha mutlu, daha zengin, daha güvenli bir Türkiye bırakmanın çabası için bir araya geleceğiz. Bugün olduğu gibi bundan sonra da her zaman Düziçi ile, Toprakkale’yle, Hasanbeyli’yle, Kadirliyle, Sumbas’la, Bahçe’yle her zaman bütün ilçelerimizde, bütün vatandaşlarımıza 560 bin Osmaniyeli hemşerilerimizle, milletvekili arkadaşlarımız, teşkilat mensuplarımız, teşkilat yönetimimiz, il başkanımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz bizler, gönül gönüle, kalp kalbe, el ele yürümeye devam edeceğiz. Biz, bir olursak, biz beraber olursak, biz birlikte yürürsek Cumhur İttifakı’nın gücünü, Cumhur İttifakı’nın vatanseverliğini gösterirsek bizi kimse yıkamaz Allah’ın izniyle.” Haber: ERsin Şimşek – AA

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP